Test na koronavirus a protilátky IgG/IgM SafeCare COVID-19

Kód: 7982
114 hodnocení
Značka: Safecare
359 Kč –17 %
covid test
359 Kč –17 % 299 Kč 247,10 Kč bez DPH 299 Kč / 1 ks
Skladem (>50 ks)

Krevní test na přítomnost protilátek koronaviru COVID-19 v lidské krvi. Detekce koronaviru již během 15 min. Uživatelský manuál v češtině.

V balení: 1 ks

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detailní popis produktu

COVID-19 IgG / IgM Rapid Test je laterální průtokový test pro současnou detekci a diferenciacprotilátek IgG a IgM ke koronaviru COVID-19 v lidské plné krvi, séru nebo plazmě. Je určen pro použití odborníky jako screeningový test a jako pomoc při diagnóze virové infekce COVID-19. Rychlý test COVID-19 IgG / IgM je určen k použití jako pomůcka při identifikaci jedinců s adaptivní imunitní odpovědí SARS-CoV-2, což ukazuje na nedávnou nebo předchozí infekci. Jakýkoli reaktivní vzorek s rychlým testem COVID- 19 IgG/IgM musí být potvrzen alternativními zkušebními metodami.

DŮLEŽITÁ INFORMACE: 
Test je určen pro profesionální použití. Není určen veřejnosti pro sebetestování. Provedením objednávky stvrzujete, že produkt určený výrobcem pro profesionální použití, bude použit výhradně zdravotnickým pracovníkem dle návodu k použití. 

PRINCIP TESTU
Rychlá testovací zařízení COVID-19 IgG / IgM (celá krev / sérum / plazma) je kvalitativní membránový imunotest pro detekci protilátek IgG / IgM viru COVID-19 v plné krvi, séru nebo plazmě. Tento test se skládá ze dvou složek: složky IgG a složky IgM. Testovací oblast je opatřena anti-lidskými IgM a IgG. Během testování vzorek reaguje s částicemi potaženými antigenem COVID-19 v testovacím proužku. Směs poté migruje vzhůru na membránu chromatograficky kapilárním působením a reaguje s anti-lidským IgM nebo IgG na testované oblasti. V případě, že vzorek obsahuje IgM nebo IgG protilátky COVID-19, zobrazí se barevný proužek v testovací oblasti. Pokud tedy vzorek obsahuje protilátky vůči COVID-19 IgM, objeví se barevný proužek v testovací oblasti M. Pokud vzorek obsahuje protilátky COVID-19 IgG, objeví barevný proužek v testovací oblasti G. V případě, že vzorek neobsahuje protilátky COVID-19, žádný barevný proužek se v obou testovacích oblastech neobjeví, což ukazuje na negativní výsledek. V oblasti kontrolní linie se vždy objeví barevný proužek, který funguje jako procedurální kontrola správného objemu testovaného vzorku a nasáknutí membrány.

OBSAH BALENÍ

 • jednorázově zabalená testovací kazeta
 • jednorázová sterilní lanceta
 • jednorázová mikropipeta
 • dezinfekční polštářek
 • kapsle s bufferem (činidlem)
 • příbalový leták

VAROVÁNÍ A OPATŘENÍ

 • Pouze pro profesionální diagnostické použití in vitro. 
 • Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.
 • V oblasti manipulace se vzorky nebo testovacími sadami nejezte, nepijte ani nekuřte.
 • Zacházejte se všemi vzorky, jako by obsahovaly infekční agens
 • Dodržujte zavedená bezpečnostní opatření proti mikrobiologickým rizikům během testování a dodržujte standardní postupy pro správnou likvidaci vzorků.
 • i testování vzorků používejte ochranný oděv, jako jsou laboratorní pláště, jednorázové rukavice a ochrana očí.
 • Vlhkost a teplota mohou nepříznivě ovlivnit výsledky.

POKYNY K PŘÍPRAVĚ ČINIDLA A SKLADOVÁNÍ
echna činidla jsou připravena k použití tak, jajsou dodávána. Nepoužité testovací sady skladujte neotevřené při teplotě 4 °C - 30 °C. Pozitivní a negativní kontroly by měly být udržovány při teplotě 4 °C až 8 °C. Pokud jsou skladovány při teplotě 4 °C - 8 °C, zajistěte, aby před oteením byla zkušební zařízení uvedena na pokojovou teplotu. Zkušební zařízení je použitelné do data exspirace vytišné na obalu.Testovací sadu nezmrazujte a ani nevystavujte teplotě vyšší nad 30 °C.

POSTUP TESTU
Zajistěte pokojovou teplotu vzorku a testovací sady. Umístěte rapidtest na čistý rovný povrch.

 • Vyjměte kapsli s bufferem, sterilní lancetu a další materiály. Otevřete uzávěr kapsle s bufferem. poté jej položte na rovný povrch.
 • Použijte dodaný alkoholový tampon k očištění místa vpichu.
 • Sterilní lancetu po sejmutí krytky jehly pevně zatlačte na vybrané místo a stiskem kloboučku aktivujte. Nechte na místě vpichu  shromáždit velkou kapku volně tekoucí krve. Chcete-li zvýšit průtok krve, pomocí palce a ukazováčku jemně vyvíjejte tlak kolem místa vpichu.

Pro vzorek plné krve:
Naplňte pipetu vzorkem, a poté umístěte 2 kapky vzorku do testovací jamky. Ujistěte se, že nejsou přítomny žádné vzduchové bubliny. Poté ihned přidejte 1 kapku bufferu do testovací jamky.

Pro vzorek plasmy/séra:
Naplňte kapátko vzorkem, a poté umístěte 1 kapku vzorku do testovací jamky.Ujistěte se, že nejsou přítomny žádné vzduchové bubliny. Poté ihned přidejte 1 kapku ředidla vzorků do testovací jamky. 

Spusťte měření času. Odečtete výsledek za 10 minut. Načtěte výsledek po 15 minutách. Chcete-li se vyhnout záměně, zlikvidujte po interpretaci výsledku testovací sadu jako infekční materiál.

HODNOCENÍ VÝSLEDKŮ

pozitivní výsledky
IgG pozitivní:* Objeví se barevný proužek v kontrolní oblasti (C) a v oblasti testovací linie G (G) se také objeví barevný proužek. Výsledena COVID-19 specific-IgG je pozitivní a pravděpodobně indikuje sekundární COVID-19 infekci.

IgM pozitivní:* Objeví se barevný proužek v kontrolní oblasti (C) a v obla sti testovací linie M (M) se také objeví ba revný proužek. Výsledek na COVID-19 specific-IgM protilátky je pozitivní a sdčí o primární COVID-19 infekci.

IgG a IgM pozitivní:* Objeví se barevný proužek v kontrolní oblasti (C) a v obou oblastech testovací linie G a M by se měly objevit dvě barevné čárky (G a M). Intenzita barev čárky se nemusí shodovat. Výsledek na COVID-19 specific-IgG a IgM protilátky je pozitivní a svědčí o sekundární COVID-19 infekci.

*POZNÁMKA: Intenzita barvy v oblasti (oblastech) testovací linie (G a M) se bude lišit v závislosti na koncentraci COVID-19 protilátek ve vzorku. Proto jakýkoliv odsn barvy v oblasti (oblastech) testovací linie (G a M) by měl býpovažován za pozitivní.

negativní výsledky
V oblasti kontrolní linie (C) se objeví barevná čárka. V linii testovací oblasti G a M (G a M) se neobjeví žádná čárka.

neplatný výsledek
V oblasti kontrolní linie (C) se nic neobjeví. Nedostatečné množství pufru nebo nesprávné procedurální techniky jsou nejpravděpodobnější důvody selhání kontrolní oblasti. Zkontrolujte postup a opakujte jej s novým rapidtestem. Pokud problém přetrvává, přestaňte okamžitě používat testovací sadu a kontaktujte svého místního distributora.

KONTROLA KVALITY
1Interní kontrola: Tenttest obsahuje vestavěnou kontrolní funkci, oblast C. Kontrolní oblast C začíná fungovat po přidání vzorku a ředidla vzorku. Jinak zkontrolujte celý postup a opakujte test s novým zařízením.
2. Externí kontrola: Národní regulační edpisy doporučují používat externí kontroly, pozitivní a negativní (poskytnuté na vyžádání), aby se zajistilo řádné provedení testu.

KONTROLA KVALITY
Rychlotest COVID-19 IgG / IgM byl hodnocen předním komerčním testem využívajícím klinické vzorky. Výsledky ukazují, že přesnost je 90,19%.

OMEZENÍ TESTU
1. Při testování musí být pečlivě dodržen postup testu a interpretace výsledků testu na přítomnost protilátek proti virCOVID-19 v sérnebo plazmě od jednotlivých subjektů. Nedodržení postupu může vést k nepřesným výsledkům.
2. Rychlotest COVID-19 IgG / IgM je omezen na kvalitativní detekci protilátek proti viru COVID19 v lidské plné krvi, séru nebo plazmě. Intenzita testovacího proužku nemá lineární korelace s titrem protilátky ve vzorku.
3. Rychlotest COVID-19 IgG / IgM nelze použít k rozlišení toho, zda je infekce primární nebo sekundární. Při tomto testu nemohou být poskytnuty žádné informace o sérotypech COVID-19.
4. Negativní nebo nereaktivní výsledek u jednotlivého subjektu naznačuje absenci detekovatelných protiláteproti viru COVID-19Negativní nebo nereaktivní výsledek testu však nevylučuje možnost expozice nebo infekce virem COVID-19.
5. Negativní nebo nereaktiv výsledek může nastat, pokud je množství protilátek viru COVID-19 přítomných ve vzorku pod detekčními limity testu, nebo pokud protilátky, které jsou detekované, nejsou přítomny během stadia nemoci, ve které je odebrán vzorek.
6. Některé vzorky obsahující neobvykle vysoký titr heterofilních protilátek nebo revmatoidního faktoru může ovlivnit očekávané výsledky.
7. Pokud symptomy přetrvávají, i když je výsledek rychlotestCOVID-19 IgG / IgM negativní nebo nereaktivní, doporučuje se pacientovi za několik dní později opět odebrat vzorek nebo provést test s alternativním zkušebním zařízením.
8. Výsledky získané tímto testem by měly být interpretovány pouze ve spojení s jinými diagnostickými postupy a klinickými nálezy.

SEZNAM SYMBOLŮseznam symbolů příbalový leták test na protilátky koronavirus

VÝROBCE
Safecare Biotech (Hangzhou) Co.,Ltd.
Building 2/203, No. 18 Haishu Rd.
Cangqian Sub-district, Yuhang District,
Hangzhou, Zhejiang China 311121

Zástupce v EU:
Wellkang Ltd.
16 Castle St, Dover, Kent,
CT16 1PW, England, UK

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Antigenní testy
Počet kusů v balení: 1 ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz