Antigenní testy

Nejprodávanější

realy tech 5ks mediskont
 
63 Kč
(52,10 Kč bez DPH)
ccccccccccccccc
 
70 Kč
(57,90 Kč bez DPH)
2 položek celkem
ccccccccccccccc
Novinka Z kraje nosu
57,90 Kč bez DPH
70 Kč

Test je určen k rychlé diagnostice chřipky A, chřipky B, respiračního syncyciálního viru a SARS--CoV-2. Tento test je určen pro domácí použití bez lékařského předpisu k...

Kód: 16158
realy tech 5ks mediskont
Ze slin
52,10 Kč bez DPH
63 Kč

Rychlý test ze slin na antigen nového koronaviru (SARS-CoV-2) určený pro samotestování. Tento test proplácí zaměstnavatelům pojišťovny. Jednotlivá sada obsahuje: 5...

Kód: 10097/5

Antigenní testy

Antigenní testy v boji s onemocněním COVID-19

Testování je jedním ze základních pilířů v boji s onemocněním COVID-19. Pomáhá totiž včas odhalit infekční osobu a předejít tak dalšímu šíření viru v populaci. Antigenní testy představují jednoduchou a rychlou možnost, jak zjistit přítomnost viru SARS-CoV-2. Tyto testy prokazují přítomnost tzv. antigenu, bílkoviny typické pro vir SARS-CoV-2 a jsou určeny pro zdravotnické odborníky, kteří by měli provádět odběr vzorků i vyhodnocení testů.

Výhoda rapid testů

Výhodou těchto „rapid testů“ je především již zmíněná jednoduchost a rychlost, kdy výsledek získáte do 15–20 minut. Hodí se proto i k hromadnému testování. A ani odběr vzorků není nijak nepříjemný. Testy využívají k detekci viru bud hlen získaný výtěrem z nosu (tampon se zavede jen 1-2 cm hluboko do nosního otvoru), nebo hlen vykašlaný z dýchacích cest.

Proč je v boji s nemocí COVID-19 testování tak důležité?

Onemocnění vyvolané virem SARS-CoV-2, COVID-19, může u až u 60 % nakažených probíhat skrytě, bez zjevných příznaků. I nakažený bez příznaků je infekční pro své okolí. Než se rozvinou první příznaky onemocnění COVID-19, může být nakažená osoba infekční a šířit tak nemoc dále. Příznaky onemocnění COVID-19 je obtížné odlišit od příznaků jiných infekčních nemoci (nachlazení, chřipka). Ztráta chuti a čichu je do jisté míry specifickým příznakem, ale nemusí se vyskytovat u všech nemocných nebo počátku onemocnění).

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz