Octenilin Wound Gel, gel na rány 250 ml

Kód: 5009364
1 hodnocení
Značka: Schülke
2 693,40 Kč 2 342,10 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Octenilin® gel na rány je ke zvlhčení a čištění povlečených kontaminovaných a chronických kožních ran a popáleninových ran. Jen k vnějšímu použití u kožních ran. Nepoužívat v injekční ani infuzní formě. 

Objem: 250 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vlastnosti:

  • Ke zvlhčení a čištění povleklých, kontaminovaných a nehojících se kožních ran a popálenin 
  • ke konzervujícímu zvlhčení obvazů a krytí ran
  • k odstranění strupovitých povlaků
  • na podporu přirozeného procesu hojení 
  • k ošetření termických ran (popálenin)

Použití:

Octenilin® gel na rány je vhodný k opakovanému a dlouhodobému používání. Dlouhodobé používání přípravku octenilin® gel na rány by mělo být pod lékařským dozorem. Kromě debridementu je třeba rány vždy nejprve opláchnout a vyčistit, aby byly snadno rozpustné povlaky před použitím přípravku octenilin® gel na rány již odstraněny. Ránu zcela pokryjte přípravkem octenilin® gel na rány (tloušťka vrstvy 1-5 mm). Pro další krytí nebo vyplnění ran lze přípravek octenilin® gel na rány nanést na obvazy, gázy, kompresy i jiné savé materiály, či na materiály k vyplnění rány. Gel na rány octenilin kryje rány, čímž vytváří fyzikální bariéru, která chrání ránu před vnějšími vlivy (např. částicemi prachu a mikroorganismy). Při krytí gel navíc zvlhčuje rány.

Vedlejší účinky: Dosud nebyly pozorovány.

Interakce: 

V kombinaci s mastnými gázami může docházet k vyschnutí a tím ke ztíženému odloučení mastné gázy. Aby nedošlo k vyschnutí mastné gázy, je třeba provádět výměnu obvazu a čištění rány každý den. Pro lepší odloučení lze nechat obvaz nasáknout přípravkem octenilin® roztok k oplachu ran.

Nepoužívejte v kombinaci s anionickými tenzidy nebo jinými mýdly, mastmi, oleji, enzymy či jinými přípravky k čištění ran, protože by mohlo dojít k narušení konzervace.

Nepoužívejte v kombinaci s PVP jodem, protože by došlo k zabarvení a  k omezení antiseptického účinku PVP jodu.

Kontraindikace: 

Při známé alergii či při podezření na alergii proti jedné či více obsaženým látkám se nesmí přípravek octenilin® gel na rány používat. V případě pochybností konzultujte s lékařem.

Skladování:

Při skladování neotevřeného balení + 5°C- +25°C lze přípravek používat do data použitelnosti(viz vyražený údaj). Po otevření je nutno přípravek spotřebovat do 8 týdnů.

Složení: 

Purifikovaná voda, Propylenglykol, Hydroxyetylcelulóza, Octenidihydrochlorid.

Upozornění a bezpečnost:

Nepoužívejte poškozené balení. Chraňte před přímým slunečním zářením. K zamezení zavlečení choroboplodných zárodků je třeba při používání přípravku octenilin® gen na rány dbát na to, aby obal nepřišel do styku s ránou.

Jen k vnějšímu použití.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Jedná se o zdravotnický prostředek. Před použitím si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte se svým lékařem.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Convatec - hojení ran a stomické pomůcky
Objem: 250 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz