DÁVÁME KRABICÍM DRUHOU ŠANCI

DÁVÁME KRABICÍM DRUHOU ŠANCI

 

Středobodem našeho internetového prodeje se nachází balení a expedice objednávek. Každý měsíc odesíláme velké množství balíčků a v důsledku toho využíváme značné množství krabic a výplní. Rozhodli jsme se proto opakovaně používat kartonové krabice a tak šetřit životní prostředí.

Všechny obalové materiály jsou navrženy tak, aby odolaly opakované manipulaci, proto by bylo škoda zacházet s nimi pouze jako s jednorázovým materiálem. Množství odpadu z obalů se za posledních 10 let téměř zdvojnásobilo a nejčastěji používaným materiálem jsou právě papírové krabice. Tyto krabice mají široké využití, nízkou hmotnost a jsou vyráběny z recyklovaného papíru.

Z tohoto důvodu jsme začali aktivně řešit tento problém a začlenili jsme ekologické balení objednávek do politiky naší firmy s ohledem na Zero Waste. Používáme krabice a výplně od našich dodavatelů a posíláme je dále, abychom je využili na maximum, a proto mohou vypadat použitě nebo pocházet od jiného produktu. V druhém životě papíru šetříme peníze a především přírodu. Měsíčně dáváme šanci několika stovkám krabic, které by jinak skončily v recyklaci, na skládce nebo byly spáleny. Takže nelekněte se, když rozbalíte krabici, která vypadá jako již použitá nebo pochází od jiného produktu. Naše balení je ekologické a staré krabice recyklujeme.

 

Použité krabice nejsou odpad a to víme. 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz