Respirátor FFP3 TexTech Profi, 3 ks, bílý

Kód: 9938
Český výrobek
5 hodnocení
Značka: Tex Tech
29 Kč 24 Kč bez DPH
Skladem (>50 bal)
Možnosti doručení

EXPIRACE: 16-02-2024

České respirátory s nejvyšší třídou ochrany FFP3 jsou vyrobené ze 6 ochranných vrstev společností TEX-TECH s.r.o. v Hrušovanech u Brna. Tento respirátor je měkký a komfortní se všitou nosní sponou pro dokonalé přilnutí k obličeji. 

Každý respirátor je zabalen samostatně v průhledné hygienické fólii.

V balení: 3 ks

Barva: bílá

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Respirátor určený k ochraně dýchacích orgánů uživatele před pevnými částicemi a aerosoly a ke snížení rizika infekce mezi osobami. Jedná se o český výrobek s certifikací s nejvyšší mírou ochrany FFP3. 

 

Hlavní vlastnosti respirátoru

 • Třída ochrany FFP3 
 • vysoká filtrační schopnost proti bakteriím i virům
 • vysoce prodyšný
 • voděodolný
 • hypoalergenní
 • 6 vrstvev
 • pohodlná flexibilní gumička pro snadné nošení
 • bez výdechového ventilu

 

Materiál

Respirátor je vyroben z 6 vrstvé netkané textilie a opatřena elastickou gumičkou na upevnění za uši a nosním těsnícím páskem kopírující tvar nosu.

 • SPUNBOND obličejová část - netkaná textilie 100% PP 17 g/m2
 • MELTBLOWN - filtrační netkaná textilie 30 g/m2
 • SPUNBOND pohledová část - netkaná textilie 100% PP 23 g/m2
 • Filtrační účinnost při prostupu aerosolu > 99%.

 

Certifikace respirátoru

Výrobek ve shodě s ČSN EN 149: 2001 + A1: 2009. 

Jedná se o zdravotnický prostředek podle směrnice 93/42 - EHS a zároveň o osobní ochranné prostředky podle nařízeni 2016/425.

Výrobek je označen CE, aby byla zajištěna shoda s požadavky legislativy. 

 

 

 

Jak správně použít respirátor

Před nasazením ochranného respirátoru si důkladně umyjte ruce nebo použijte dezinfekci na bázi alkoholu. Dotýkejte se pouze gumiček a jeho boční části. Použitý respirátor vyhoďte do uzavíratelného odpadkového koše a znovu si důkladně umyjte ruce. Respirátor je určen k jednorázovému použití, nepoužívejte opakovaně. 

Z důvodu ochrany zdraví a z hygienických důvodů není možné zboží vrátit ve 14 denní lhůtě.

 

Co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat?

1) Jak dlouho je možné používat respirátor?

Doba nošení respirátoru se odvíjí od několika faktorů jako je prostředí, způsob jakým je používán či stavba těla. Produkt je funkční do té doby, než dojde k jeho zanesení (projeví se zvýšeným dýchacím odporem). Nedoporučujeme používat více než pár dní. Dbejte na zvýšenou hygienu. Respirátor také nedoporučujeme používat v případě vizuálního znečištění díky prachu, potu či tělnímu mazu. Jeho další používání již není možné z hygienických důvodů. 

2) Jaký je rozdíl mezi respirátorem a rouškou?

Roušky

Jednorázové ochranné roušky (ústenky) slouží primárně k ochraně okolí před šířením viru od nakaženého jedince. Jestliže nositel vykazuje známky virové infekce, jednorázová rouška snižuje riziko šíření infekce do okolí. V porovnání s respirátorem však rouška chrání nositele před infekcí jen částečně a také nedostatečně těsní kolem obličeje. Zdravého jedince rouška před infekcí coronavirem neochrání, k tomu je podle odborníků nutný respirátor s třídou FFP3. 

Respirátory

Respirátory byly vyvinuty za účelem ochrany nositele před toxickými a nebezpečnými částicemi z vnějšího prostředí. Respirátory mají různé určení a liší se také třídou ochrany. Nejvyšší třídu ochrany před nákazou poskytují respirátory s třídou ochrany FFP3, naopak nejnižší ochranu očekávejte u FFP1 (ochrana stejná jako u roušek). Některé respirátory jsou vybaveny výkonnými filtry, které slouží k filtraci běžného prachu, mikroorganismů, virů či plynů. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena avšak efektivně chrání nositele. Mediskont pro maximální ochranu doporučuje respirátory s minimální třídou ochrany alespoň FFP2. 

3) Jak správně používat roušku a respirátor?

Při nošení roušek a respirátorů dbejte maximální hygieně. Před nasazením si důkladně umyjte ruce nebo použijte dezinfekci na bázi alkoholu. Dotýkejte se pouze gumiček a jeho boční části. Použitou roušku či respirátor vyhoďte do uzavíratelného odpadkového koše a znovu si důkladně umyjte ruce. Jednorázové ochranné pomůcky jsou opravdu jednorázové. Nesnažte se je jakkoliv dezinfikovat, vyvařovat, prát, žehlit, umývat pod tekoucí vodou - tím se okamžitě ztrácí filtrační účinek a pomůcka je nadále nepoužitelná. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Respirátory a ochrana dýchacích cest
Hmotnost: 0.1 kg
Barva: Bílá
Třída ochrany: FFP2, FFP3
Počet kusů v balení: 3 ks
Provedení respirátoru: Bez ventilku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz